Klara i Bruno Katavić uspješni na ‘Croatia Cupu’

U subotu 19. svibnja 2012. u Zagrebu je održan Croatia Cup u karateu, jedan od najstarijih i najprestižnijih turnira u državi, na kojem su uspješno sudjelovali i križevački borci Klara i Bruno Katavić, pod vodstvom trenera Tomislava Dvorskog. Bruno je nastupao u mlađim kadetima i kadetima do 57kg i u obje kategorije zabilježio plasman u polufinale gdje je izgubio od državnog prvaka u napetoj završnici meča. Borba za broncu je završila nerješeno te je pobjednik odlučen preglasavanjem sudaca 3:2 u korist protivnika.

Klara je nastupila u kadetkinjama u kategoriji preko 54kg i osvojila broncu, dok je u juniorkama u kategoriji do 59kg pružila najbolje borbe i osvojila srebrnu medalju. U borbi za zlato je izgubila od članice reprezentacije Ane Škunce rezultatom 1:0, a iz križevačkog kluba se ne mogu oteti dojmu da je par sudačkih odluka na kraju utjecalo na ishod meča. Organizator ovog međunarodnog turnira, koji su pratile i kamere HTV-a, je klub Croatia Zagreb, čiji je član Križevčanin Igor Vuković. Trenutno ozlijeđen, Vuković se pokazao kao pravi domaćin Klari i Bruni, čije su atraktivne borbe privukle pažnju šire publike, stoji u priopćenju iz Karate kluba Križevci.