Održan 3. stolnoteniski kup Butterfly Križevci

U nedjelju 18. ožujka 2012. u dvorani OŠ Ljudevita Modeca u Križevcima je održan 3. kup Butterfly Križevci pod pokroviteljstvom grada Križevaca i tvrtke Butterfly. U četiri kategorije nastupilo je 44 stolnotenisača iz Zagreba, Koprivnice, Virja, Varaždina, Ljubešćice, Čakovca, Virovitice, Zaboka, Stubice, Novog Marofa i Križevaca. U najjačoj kategoriji seniora do 40 godina boje križevačkog kluba branili su Damir Međeral, Ivan Knapić, Franjo Vrtar i Tomislav Salopek. Nakon dvije pobjede u grupi i prolaza u četvrtfinale Knapić je zaustavljen od pobjednika prva dva turnira Mikulca, dok su Međeral i Vrtar odigrali međusoban susret u kojem je Vrtar ostvario pobjedu i plasirao se u polufinale gdje ga je kao i Knapića zaustavio Mikulec.

Nakon ispadanja u grupnom dijelu turnira Salopek je nastavio turnir u utješnom dijelu te nakon pobjede u prvom krugu i plasmana u osminu finala bilježi poraz od iskusnog Pintara. Prvo mjesto u toj konkurenciji je osvojio Viktor Grantverger. U kategoriji 40–49 godina nastupio je Dražen Pečarić te se nakon velike borbe u četvrtfinalu uspio plasirati u polufinale gdje ga je porazio pobjednik ove kategorije Anđelko Zrinski. Mladen Hermanović i Mirko Stojanovski nastupili su u kategoriji 50–59 godina. Obojica nisu uspjeli proći grupu, ali su zabilježili odličan rezultat u utješnom dijelu turnira. Hermanović je nakon velike borbe u 5 setova izgubio u finalu od Željka Andraševića i osvojio 2. mjesto, a Stojanovski 3. U igri parova Kranjec i Mikulec osvojili su 3. mjesto. Pobjednik u konkurenciji 60+ bio je Stanko Eskulić.