‘Mlinarice’ uspješne u Prelogu

U 14. kolu 3. rukometne lige Sjever, u Prelogu je odigran susret rukometašica ŽRK Mlinar i  ŽRK Prelog. Iako u znatno pomlađenom sastavu, rukometašice križevačkog Mlinara došle su u Prelog s puno optimizma i samopouzdanja te odličnom igrom u obrani i kontra napadima uspjeli poraziti domaćina rezultatom 29:32 (16:14). Iznimno raspoložene bile su nositeljice igre Ines Grbus i Marijana Blažun, što je našim mlađim uzdanicama pružalo dodatnu sigurnost u igri. Za ŽRK Mlinar nastupile su: Kristina Renjak, Lucija Deković, Petra Nemčić, Martina Šimonek 2, Ines Grbus 14, Sara Busija 4, Petra Vujić, Marijana Blažun 6, Barbara Ehrenberger 4, Kristina Čikulin 2. Trener: Dario Sokač, prof.

Poznavajući kvalitetu domaćih igračica, bilo je jasno da neće biti lako te da za pobjedu na gostovanju sve igračice moraju pružiti svoj maksimum. Sam početak utakmice Mlinarice su odlično otvorile, i to prvenstveno odličnom igrom u obrani, ne dopuštajući domaćim igračicama lagane udarce na gol. Rezultatu su doprinijele odlične reakcije i veliki broj korisnih obrana naših vratarki. U zadnjih pet minuta prvog poluvremena, domaće su igračice ipak uspjele ostvariti priključak, pa čak i povesti s dva pogotka razlike. U nastavku utakmice, Mlinarice su ubacile u višu brzinu i još čvršćom obranom i kontra napadima ponovno uspjele dostići domaćina, promijeniti rezultat u svoju korist te utakmicu mirno privesti kraju.