KK ‘Križevci’ pobjednici Ljetne lige!

Ekipa KK “Križevci” svladala je rezultatom 81:61 (15:18 / 29:12 / 18:16 / 19:15) zagrebački KK “Bosco” u finalu Final Foura Ljetne lige Košarkaškog saveza Zagreba, odigranom u utorak u dvorani OŠ Ljudevita Modeca. Potpuno zasluženo križevački su “Žapci” visoko podigli veliki pobjednički pehar i tako barem do sljedeće godine sklonili izvan granica Zagrebačke županije. U utakmici za broncu KK Kaptol je, također potuno zasluženo, pobijedio KK Dubravu i tako ostavio jedine prvoligaše, Gnjidićeve “mlade lavove”,  s drvenom medaljom, na četvrtom mjestu.

Kao kuriozitet ističemo da su obje utakmice prelomljene u drugoj četvrtini, Kaptol je svoju drugu četvrtinu dobio 28:12, a Križevci svoju 29:12, a da bi copy/paste bio potpun, valja reći da su oba kasnija pobjednika izgubili uvodne četvrtine svojih utakmica. To samo pokazuje kakav su posao napravili ‘žapci’ dan ranije, pobjedivši u polufinalu prvog dana završnog turnira tvrdi, jaki i uporni Kaptol.

Za KK Križevci su igrali i pogotke postigli: Jančijev Z. 3; Matoić T. 6; Dražović J. 10; Čusek I. 3; Svoboda I. 16; Krofl A. 2; Jericha M. 1; Sedlar I. 4; Hrandek B. 8; Buterin Š. -; Zrnić M. 10; Đerman I. 18. Trener: Zirdum M., pom. trener: Bolčić M.
Za KK Bosco su igrali i pogotke postigli: Reljanović L. 9; Gunjina J. 1; Anić V. 3; Pehar M. 9; Žganec K. 2; Vlaho M. 5; Vukoja I. 2; Bubalo A. 7; Jovanović L. 9; Komušanec I. 0; Primorac L. 8; Planinić H. 6. Trener: Perić G.