Belani pobjednik prvog križevačkog ‘Chess Mastersa’

Prošlog petka je u caffe baru Cool u Križevcima odigran prvi otvoreni brzopotezni turnir u šahu, gdje je među 14 sudionika prvo mjesto s 12 bodova osvojio dugogodišnji majstorski kandidat Marijan Belani, dok je jedan od organizatora turnira Antonio Radić s 10 bodova bio drugi. S istim brojem bodova, ali nešto lošijim dodatnim kriterijima treće mjesto zauzeo je Jan Bjeličić, aktualni šahovski prvak Križevaca, dok je na četvrtom mjestu Slavko Martić s 9.5 bodova. Upravo četvorica najboljih s ovog turnira čine i ekipu ŠK Križevci koja je ove godine osvojila županijski kup.

Ostali rezultati turnira: 5. Goran Martić (9), 6. Tihomir Komljenović (9), 7. Damir Obad (9), 8. Natalija Krsnik (6), 9. Stjepan Krsnik (4), 10. Valentina Palatinuš (3), 11. Domagoj Krešić (3), 12. Branko Miščević (3), 13. Tomislav Vrban (2), 14. Tomislav Belušić (0). Voditelj ovog turnira, najavljenog kao prvog u nizu iz serije “Chess Masters@Cool” koji bi se prema najavama organizatora mogli odigravati u mjesečnom ritmu, bio je Damir Obad.