U subotu osnivačka skupština Vijeća mladih naše županije

Koalicija mladih naše županije održat će osnivačku skupštinu Vijeća mladih Koprivničko-križevačke županije u subotu 20. siječnja s početkom u 10 sati u gradskoj vijećnici u Koprivnici. Zadatak je županijskog vijeća mladih, kao autonomnog predstavničkog tijela, okupiti organizacijske oblike mladih s područja županije, kako bi unaprijedili institucionalni okvir politike za mlade na županijskoj razini, s ciljem poboljšanja kvalitete života njenih mladih građana.

Osnivačka skupština okupit će predstavnice i predstavnike članova koalicije, gostujućih organizacija te Županijske skupštine. Skupštini će se obratiti potpredsjednik Vlade RH Damir Polančec, izaslanik koprivničko-križevačkog župana, predstavnici Grada Koprivnice, Mreže mladih Hrvatske te Vijeća mladih Varaždinske i ostalih županijskih vijeća mladih u Hrvatskoj.

Kao jedna od prvih akcija Vijeća nakon osnivanja, najavljena je izrada Županijskog programa djelovanja za mlade, kroz analizu postojećeg stanja i potreba, definiranje problema mladih te predlaganje mjera za njihovo rješenje.

Koaliciju, okupljenu s ciljem osnivanja tog Vijeća, čine udruge K.V.A.R.K. Križevci, UMKO, M.A.K., Udruga invalida županije, Udruga mladih Reka, Udruga podravskih studenata Zagreb, Savez izviđača županije, Udruga mladih Legrad, Udruga mladih Koprivnički Bregi, Forum mladih SDP-a, Mladež HDZ-a, Sveučilišna organizacija HSS-a Koprivnica te gradska koordinacija učenika srednjih škola Koprivnice.

Vezano

Komentari su zatvoreni.