Izbornik
FacebookTwitterGoogle+RSSYouTube

Križevčani uživali i pobjeđivali

Start_utrke.JPGOsim Dražena Kemenovića koji je pobijedio u dvije utrke –
vozeći klase 600 SST i 1000 SST, u jučerašnjoj motociklističkoj utrci
voženoj na Gornjogradskoj stazi istakli su se i drugi križevački vozači.
Domaći motociklisti briljirali
su u utrkama brzinaca pobjedama u svim utrkama koje su se bodovale za
prvenstvo Hrvatske – 125 SP, 250 SP i već spomenutim 600 SST i 1000
SST. Auto moto klubu Križevci smiješi se naslov klupskog prvaka
Hrvatske, što bi bilo već treći put zaredom da križevački klub
pobjeđuje u ovom prestižnom natjecanju.

Blizu osam tisuća gledatelja nije moralo žaliti za izdvojenih 10
kuna za ulaznicu, jer su osim što su donirali novce gradskom puhačkom
orkestru i crvenom križu za mamograf, mogli uživati u jedinstvenom
motociklističkom spektaklu u Hrvatskoj i šire. Za dobar ugođaj prije
utrke pobrinuli su se članovi križevačkog gradskog puhačkog orkestra i
koprivničke mažoretkinje, koji su svojim zvucima i koracima pratili
vozače kod uvodnog predstavljanja. Mlađu publiku privukao je
bjelovarski biker i pobjednik hrvatskog Big brothera, Saša Tkalčević, odvozivši krug zajedno s natjecateljima.

REZULTATI

50 ccm s mjenjačem (15 vozača)

  1. Ivica Tinodi (AMK Križevci, "Tomos")
  2. Robert Rončević (- ‘ ‘ -)
  3. Marko Sekelj (- ‘ ‘ -)

50 ccm bez mjenjača (11 vozača)

  1. Dinko Tulić (MK Bjelovar, "Piaggio Zip")
  2. Vedran Grdić (Samobor, "Gilera")
  3. Dražen Babić (AMK Križevci, "Gilera")

125 SP (9 vozača)

  1. Robert Radiček (AMK Križevci, "Aprilia)
  2. Tomislav Hrg (- ‘ ‘ -)
  3. Mislav Perkušić (- ‘ ‘ -)

250 SP (6 vozača)

  1. Domagoj Perkušić (AMK Križevci, "Aprilia")
  2. Krešimir Zenko (- ‘ ‘ -)
  3. Kristijan Erdec (ŠMK Falcon Koprivnica, "Aprilia")

600 SST (6 vozača)

  1. Dražen Kemenović (AMK Križevci, "Honda")
  2. Mato Posavčić (MK Baroker, "Yamaha")
  3. Robert Barukčić (- ‘ ‘ -)

1000 SST (14 vozača)

  1. Dražen Kemenović (AMK Križevci, "Kawasaki")
  2. Krešimir Erdec (ŠMK Falcon, "Suzuki")
  3. Kristijan Zrinić (MK Motori, "Yamaha")

POREDAK KLUBOVA

  1. AMK Križevci
  2. ŠMD Falcon Koprivnica
  3. MK Baroker


Oldtimeri

klasa I (14 vozača)

  1. Dario Pokos (AMK Križevci)
  2. Emil Jakopanec (OTK Koprivnica)
  3. Renato Kruljac (OTK Karlovac)

klasa II (14 vozača)

  1. Ognjen Čajić (MK Motori)
  2. Dražen Perković (OTK Karlovac)
  3. Aljoša Kubaska (OTK Zadar)

klasa III (14 vozača)

  1. Darko Petruša (AK Zagorec)
  2. Dinko Županović (MK Classic Racing)
  3. Igor Bošković (- ‘ ‘ -)

klasa IV (12 vozača)

  1. Ivica Bišćan (MCK Nova Rača)
  2. Zoran Krivak (MK Motori)
  3. Nikola Mezđić (AMK Oroslavje)

MZ kup

  1. Hrvoje Kliček (AMK Križevci)
  2. Marijan Krmpotić (MK Bjelovar)
  3. Danijel Vargić (MCK Nova Rača)

klasa V (12 vozača)

  1. Ivica Bišćan (MCK Nova Rača)
  2. Miro Papec (I. HMK Zagreb)
  3. Marijan Krmpotić (MK Bjelovar)

klasa VI (12 vozača)

  1. Darko Bišćan (MCK Nova Rača)
  2. Klaus Novaković (AMK Križevci)
  3. Edin Šušić (CC Mudy)

POREDAK KLUBOVA

  1. MCK Nova Rača 63 boda
  2. MK Motori 58 bodova
  3. AMK Križevci 55 bodova

Zahvaljujemo Mauriziju Novoselu na ustupljenim rezultatima.