Rukometaši izgubili od Maksimira, uzdaju se u Siščane

Rukometaši KTC-a poraženi su sinoć u posljednjem kolu 1. HRL Sjever od Maksimira Pastela 35:40 (16:20) u nevažnoj utakmici za obje momčadi jer se znalo da će Križevčani ostati na pretposljednjem mjestu ljestvice, a Maksimir je u prošlom kolu pobjedom nad Siskom osigurao ostanak. Bilo bi, naravno, kudikamo ljepše da je KTC s pobjedom završio natjecateljsku sezonu, ali što je – tu je.

Nije, doduše, sve još izgubljeno. Siščani, naime, 21. i 24./25. svibnja igraju s Trogirom za Premijer ligu i ukoliko izbore elitni razred, KTC će zadržati prvoligaški status. Prvo poluvrijeme jučerašnje utakmice sličilo je na trening, bez pravog “žara”, a drugo je, ipak, bilo žustrije i zanimljivije. Igrači KTC-a izjednačili su preko Vranića u 41. minuti na 26:26, u 46. su poveli pogotkom Makovića s krila, 32:31, a u 47. je Braut povisio na 33:31. U 48. je ponovo sve na početku, 33:33. U 49. minuti kod rezultata 33:34, Braut pogađa vratnicu iz sedmerca. U 51. Mlakar pogađa za 33:35, u 56. je 34:38 i gosti su bez problema priveli utakmicu svršetku.

KTC: Haman, Marković 2, Braut 15 (3), Zajec 7, Harča 3, Vranić 4, Švagelj, Kolić, Poplašen, Celovec 2, Srbljinović 2. Trener: Dragutin Miklečić. Pomoćnik: Kristijan Kamenar. Maksimir Pastela: Badurina, Kos 7 (1), Kovačić 3, Momčilović 3, Mlakar 7, Zorić 8, Matak, Kordić, Banović, Sever 11, Halapir, Dervoz 1. Trener: Dario Zrnić. Sedmerci: KTC 5 (3), Maksimir Pastela 1 (1). Isključenja: KTC 2 minute (Harča), Maksimir Pastela 2 minute (Mlakar).

Križevački poklonici rukometa navijat će za Sisak u doigravanju za premijerligaško društvo. Ne dogodi li se željeno, neće rukomet propasti u Križevcima.

Vezano
Komentiraj

Tvoja e-mail adresa neće se nigdje vidjeti javno