[FOTO] Uvjerljiva pobjeda rukometaša KTC-a – Najbolji kada je najpotrebnije

Rukometaši križevačkog KTC-a odigraju, doista, najbolje kada je najpotrebnije. Danas su u križevačkom sportskom domu u svim elementima rukometnog umijeća nadigrali i nadvisili Osječane 32:26 (19:13) i razveselili svoje malobrojne navijače odličnom izvedbom u iznimno važnoj utakmici za ostanak u premijerligaškom razredu. U prvom su poluvremenu ostvarili šest pogodaka viška, a u drugom su nadogradili prednost i u nekoliko navrata vodili i s deset razlike.

Obrana odlična, unatoč tomu što svi igrači zbog ozljeda nisu svi mogli sudjelovati u igri, ali, vjerujemo da bi se i oni priključili, stisnuli zube da je trebalo. Nije, jer su ostali potegnuli, Perajica je bio nezadrživ sa stopostotnim učinkom šuta, Ezgeta je zabio 7 od 10 pokušaja, Maričić odličan na pivotmenu, Grgić sjajan, kao i obično, obranivši hrpu lopti, pa i „svim organima“. Svi su, jednostavno, bili odlični, a nije im bilo lako, osobito jer su često, prečesto, bili su igračem manje, pa i dva igrača manje u igri zbog isključenja.

Posebno nas veseli i doprinos mladih igrača, Haman je u 46. minuti obranio sedmerac Čičku, a Celovec je u završnici postigao pogodak. Poticajna pobjeda dva kola prije svršetka natjecanja. KTC u sljedećem kolu gostuje u Karlovcu, a u završnom 4. svibnja dočekuje Goricu.

KTC: Marković 5, Vinković 4, Ćurić 2, Ostarčević, Harča, Dujmović 2, Perajica 9 (3), Jurakić, Grgić (8 obrana + 2 sedmerca), Punčec, Maričić, Haman (1 obrana + 1 sedmerac), Ezgeta 7, Tandara, Celovec 1, Mršić 2. TRENER: Dalibor Sokač. OSIJEK: Babić 1, Purić 1, Čičak 6 (2), Ninaj 1, Lukac, Čurić 5 (1), Kekez, Frajhaut (4 obrane + 1 sedmerac), Vuković, Maganić 2, Vašarević 9 (1), Nedić 1, Hećimović (8 obrana). TRENER: Frano Veraja. SEDMERCI: KTC 4 (3), Osijek 7 (4). ISKLJUČENJA: KTC 12 minuta (Ezgeta 2 + 2, Ćurić, Dujmović, Punčec, Maričić). Osijek 6 minuta (Babić, Lukac, Vuković). CRVENI KARTON: Marko Maganić (47). IGRAČ UTAKMICE: Matija Perajica.