[FOTO] Križevčani su čvrstom obranom pobijedili čvrste Karlovčane

Rukometaši križevačkog KTC-a osvojili su večeras vrijedne bodove u 4. kolu Lige za ostanak u Paket 24 Premijer ligi pobijedivši u “Modecu” momčad Karlovca 23:19 (13:9). Križevci su ponovni bili neosvojiva rukometna utvrda, zahvaljujući sjajno odrađenoj obrambenoj zadaći naših rukometaša kojima se, unatoč velikoj borbenosti, nisu mogli suprotstaviti Karlovčani. KTC je u samom početku utakmice pokazao tko je “gazda” na parketu i u 11. minuti vodio je već 5:1 pogotkom Vinkovića, u 24. je bilo 10:6 nakon gola Ezgete, a najljepšu akciju priredili su Perajica i Marković u 30. minuti cepelinom za 13:8. Prethodno je u 27. minuti izravan crveni karton “zaradio” Čulo nakon žešćeg prekršaja na Vinkoviću u skoku.

Četiri pogotka na poluvremenu i odlično odrađenih i drugih trideset minuta. U 42. minuti KTC je pogotkom Jurakića vodio i sedam razlike, 18:11. Križevčani su uspješno priveli još jednu utakmicu i imaju 15 bodova. Slijedi kraći predah u prvenstvu, a 23. ožujka gostuju kod Gorice. KTC: Haman, Marković 2, Vinković 4 (2), Ćurić, Ostarčević, Harča, Dujmović 3, Perajica 4, Jurakić 7 (2), Grgić (10 obrana), Punčec, Maričić, Ezgeta 3, Tandara, Mršić. TRENER: Dalibor Sokač. KARLOVAC: Kajba (9 obrana), Benić, Capan, Kovačić, Grčić 1, Crnković, Bosiljevac, Domagoj Smojver 7 (2), Rukavina 2, Loparac (1 obrana), Šalković 3, Hrvojević 3, Čulo, Stipetić 2, Radočaj, Dominik Smojver 1. TRENERICA: Tatjana Rašić. SEDMERCI: KTC 5 (4), Karlovac 3 (2). ISKLJUČENJA: KTC 8 minuta (Dujmović 2 + 2, Ezgeta, Harča), Karlovac 6 minuta (Bosiljevac, Šalković, Čulo). CRVENI KARTON: Čulo (27). IGRAČ UTAKMICE: Marko Jurakić.

Rekli su nam nakon utakmice:

Dalibor Sokač, trener KTC-a „Nije bila baš neka ljepota, ali to su takve utakmice. „Rudarska“ dva boda, znači morali smo, stvarno, „rudariti“ u obrani, svaku obranu. Čestitam mojim dečkima i sada imamo dva tjedna za oporavak do Gorice. Punčeca smo doveli nakon ozljede Mirosavljevića, dvije godine nije trenirao, treba mu još da „spoji ruke i noge“, tako da ima vremena, ne sumnjam u njega.“

Ivan Harča, igrač KTC-a „Pripremali smo se cijeli tjedan za ovo. Znali smo da će biti teško, znali smo da je Karlovac jako dobar protivnik. Pripremili smo se super i to smo danas pokazali sa obranom. Obrana je bila fenomenalna, malo smo „kiksali“ u napadu, no, sve u svemu, zadovoljni smo s dva nova boda. Slijedi mala pauza, odmoriti se i potom gostovanje kod Gorice. Pokušat ćemo uzeti dva boda koja bi nam bila jako vrijedna i da Uskrsne blagdane dočekamo, možda, i na vrhu ljestvice.“

Tatjana Rašić, trenerica Karlovca „Otvorili smo obrambeno utakmicu jako dobro, odnosno cijela utakmica bila je, što se tiče naše obrane, na visokoj razini. Dečkima, stvarno, moram čestitati što se toga tiče. Stvarno su dali sve od sebe protiv puno tjelesno moćnijeg suparnika. Imamo puno problema u napadu, malo nam je realizacija „zaštekala“, ali ne mogu ništa drugo nego čestitati svojim igračima na pruženoj igri. Čestitam KTC-u na pobjedi, super su iskusna ekipa. Liga je zanimljiva, bit će svakakvih rezultata. Nama preostaje borit se dalje. Danas je ovo, ustvari, put što se tiče obrane. Pokazali smo sebi da možemo protiv kvalitetne, iskusne, čvrste ekipe, to su sve prekaljeni premijerligaški igrači. Treba nam sada samo više vjere i samopouzdanja u napadačkom dijelu. Mislim da će biti O.K.

Mateo Crnković, igrač Karlovca „Jedna odlična utakmica s obrambene strane, malo golova, tvrde obrane, obrane golmana. Nije otišlo na našu stranu. Mislim da smo imali malo previše oscilacija, osobito u napadačkom dijelu, da bi pobijedili jednu ovakvu utakmicu u gostima protiv iskusne ekipe. Mi idemo dalje, znamo svoj cilj, vjerujemo da imamo kvalitetu za Premijer ligu. Mi smo jedna od rijetkih ekipa koja je praktički sastavljena od domaćih dečki. To su mladi dečki i vjerujem da imamo budućnost.“