Rudar “iskopao” bod iz sedmerca u završnici

Rukometaši Rudara iz samoborskih Ruda i križevačkog KTC-a podijelili su bodove u večerašnjoj utakmici 9. kola Premijer lige-Lige B u sportskoj dvorani OŠ Rude, rezultatom 22:22 (11:14). Domaćini su, doslovno, “iskopali” bod u završnici utakmice pogotkom Gaće iz sedmerca. Rudar je u 8. minuti vodio 4:1, KTC je uspostavio ravnotežu i tijekom prvog poluvremena u sedam navrata imao prednost od tri pogotka. Križevčani su u nastavku utakmice dvaput vodili i pet razlike, ali nisu, nažalost, uspjeli sačuvati prednost. Ostaje žal za pobjedom, ali niti bod nije za “baciti” s obzirom na prenošenje bodova u Ligu za ostanak, a, podsjećamo, od Rudara su bili bolji u 2. kolu. KTC u sljedećem kolu dočekuje momčad Poreča. KTC: Marković 2, Vinković 1 (1), Ćurić 4, Ostarčević 2, Harča, Dujmović, Perajica 6 (šut 6/8), Jurakić, Grgić (9 obrana, 8 + 1 sedmerac), Mirosavljević 4, Maričić 1, Olić, Ezgeta, Tandara 2, Mršić.