Dva gola Kalaus na startu Svjetskog prvenstva

Hrvatska rukometna reprezentacija poražena je u prvom dvoboju Svjetskog prvenstva koje se igra u Španjolskoj. Bolje su od popularnih Kraljica šoka bile Brazilke s 30:25.

Utakmica je bila jednosmjerna od samog početka. Već nakon tridesetak sekundi naše su igračice zaradile prvo isključenje, Brazilke su povele i do kraja utakmice održavale prednost. Na poluvrijeme se otišlo s 18:12 u korist hrvatskih suparnica, da bi u nastavku prednost u nekoliko navrata rasla do najviših devet golova razlike.

Hrvatska se konačno probudila i razigrala u zadnjih 10 minuta utakmice te uspjela malo spustiti neugodan zaostatak. Imale su naše igračice nekoliko napada za smanjiti na minus četiri, ali ih nisu uspjele realizirati.

U redovima Hrvatske Valentina Blažević je zabila sedam golova, dok je Križevčanka Larissa Kalaus postigla dva pogotka.