Počelo cijepljenje trećom dozom

Ovaj tjedan počelo je cijepljenje trećom dozom cjepiva protiv Covida-19 za korisnike domova za starije, zdravstvene radnike i određene kategorije građana među koje spadaju kronični bolesnici i članovi njihovih kućanstava, rečeno je jutros na konferenciji za medije županijskog Stožera civilne zaštite. Svojim liječnicima mogu se javiti i svi stariji od 65 godina koji su primili obje doze početkom godine.

Pozivam sve naše sugrađane koji se još nisu cijepili da dođu na punktove i cijepe se. Raspolažemo svim vrstama cjepiva i cijepimo prvom, drugom i trećom dozom. U našoj županiji nismo imali smrtnih ishoda osoba koje su primile dvije doze cjepiva“, rekla je glavna županijska epidemiologinja Draženka Varga. Iako su stožeri pozvali roditelje da cijepe djecu stariju od 11 godina, masovnog odaziva zasad nema.

U školama naše županije trenutačno je pozitivno 20 učenika i niti jedan nastavnik. Od jučer testiranih građana, 50 je pozitivnih, a jedna je osoba preminula u koprivničkoj bolnici.

Vezano

Komentari su zatvoreni.