U derbiju kola Križevačke rukometašice gostovale u Virovitici

fotografija

U derbiju kola Križevačke rukometašice u 16. kolu 2 HRL sjever na gostovanju u Virovitici pobijedile su domaćina rezultatom 25:27, poluvrijeme 11:12. Utakmica je odigrana unaprijed na zamolbu domaćina. Tvin Virovitica je trećeplasirana momčad, a KTC Križevci četvrtoplasirana ekipa u prvenstvu.

Početak utakmice bolje otvaraju domaće igračice i u desetoj minuti vode 5:2 te skoro cijelo poluvrijeme vode dva do tri pogodaka prednosti, no međutim križevčanke se ne predaju te pod kraj poluvremena uspijevaju izjednačiti i u zadnjoj minuti prvog dijela utakmice povesti jedan pogodak prednosti. Početkom drugog poluvremena križevčanke bolje igraju obranu te polukontrama i kontrama uspijevaju se odvojiti na tri pogotka prednosti, no domaće igračice se ne predaju te uspijevaju napravit mini seriju 3:0 te izjednačavaju rezultata i potom su povele dva pogotka prednosti u 49 minuti. Gostujući strateg zove minutu odmora te nakon toga križevčanke uspijevaju izjednačiti rezultat na 22:22 i potom povesti serijom 3:0 u 56 minuti i time nose vrijedne bodove u Križevce.

Za KTC nastupile su: Kristina Renjak, Manuela Horvat 6. Marta Harča, Lana Stojanovska, Monika Beljo 4, Ines Grbus 9, Sara Busija 7, Petra Nemčić, Marijana Blažun 1, Ivona Vurnek, Ivana Perharić. Trener: Dario Sokač, prof.