Bruno Katavić treći na Grand prix Croatia

SAMOBOR – Daroviti križevački karataš Bruno Katavić, član Shito Ryu Karate Do kluba Križevci, osvojio je treće mjesto u kadetskoj konkurenciji na vrlo jakom turniru Grand Prix Croatia u Samoboru. On je nastupio u kategoriji do 57 killograma, pobijedio je u prva tri kola srbijanskog, izraelskog i hrvatskog natjecatelja, a u poluzavršnici je nakon sudačkog preglasavanja izgubio od natjecatelja iz Bosne i Hercegovine. U borbi za treće mjesto Katavić je uvjerljivo 4:0 u bodovima nadjačao ukrajinskog natjecatelja. Njegova sestra Klara poražena je u prvom kolu juniorki kategorije do 59 kilograma 1:0 od talijanske karatašice. U Samoboru je nastupilo čak 1500 natjecatelja iz 19 reprezentacija u tom tradicionalnom stilu karatea. (mn)