Preobražaj 6 sekundi prije kraja – pobjeda košarkaša ‘Radnika’

“Radnikovi” košarkaši ovog su vikenda u protiv košarkaša “Mladosti” u Đurđevcu upisali prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu. Zbog Radoševog koša šest sekundi prije kraja i rezultata 79:78 križevački su se košarkaši kući vratili pjevajući. Ovakav epilog bilo je teško očekivati obzirom da su Križevčani cijelu utakmicu bili u rezultatskom minusu – na poluvremenu minus 15 (30:45), a u 34. minuti “Mladost” je vodila 69:52. Tada trener Ante Tomas povlači ključan taktički potez koji su njegovi momci savršeno proveli u djelo.

Naime, dva su “Radnikovca” napadala najboljeg “Mladostaša” Jančijeva čime je jedan protivnički igrač stalno bio slobodan. Iako riskantan, ovaj je Tomasov potez urodio plodom, omeo je do tada uspješniju ekipu i Mladostaši nisu pronašli igrača koji bi preuzeo odgovornost. Križevački su igrači Čusek (20 koševa) i Maksić (31) uz već spomenutog Radoša nemilice trpali protivnički koš. Valja napomenuti da su i u ovoj utakmici “Radnikovi” košarkaši bili lišeni usluga ozlijeđenog Eraka pa time ova pobjeda još više dobiva na težini. Ekipa “Radnika” ovog vikenda ugošćuje “Podravec” iz Virja, ekipu koja s Čakovcem dijeli prvo mjesto na tablici A2 lige sjever. Jesu li čuda moguća, vidjet ćemo, ali križevačkom bi klubu dobro došla podrška publike kao šestoga igrača. Za “Radnik” su igrali i koševe postigli: Pomper, Matoić 15, Kirin, Radoš 3, T. Samardžija 4, Čusek 20, Prstec, Beljo 6, Nervo, Martinčić, M. Samardžija, Maksić 31.