U našoj županiji najviše oboljelih od gripe

Naša županija bilježi najveću stopu prijave gripe u Hrvatskoj, objavio je Zavod za javno zdravstvo prema podacima prikupljenim do 15. siječnja. U Koprivničko-križevačkoj županiji ta stopa iznosi 986.6, slijede Krapinsko-zagorska s 722.6 i Brodsko-posavska s 681.7 oboljelih na sto tisuća stanovnika. U Hrvatskoj je tijekom sezone gripe zaključno s 15. siječnja u sklopu agregiranog tjednog izvještavanja zaprimljeno ukupno 11075 prijava oboljelih od gripe, od čega su 3753 prijave zaprimljene u drugom tjednu ove godine.

Među pristiglim prijavama kliničke gripe, stopa incidencije je uobičajeno najveća u djece predškolske i školske dobi, a najniža u osoba u dobi od 65 godina i više. Prema podacima Europskog centra za sprečavanje i suzbijanje bolesti, i u ostalim državama Europske unije bilježi se sporadična pojava oboljelih od gripe, a u laboratorijski potvrđenim uzorcima prevladava virus gripe tip A.

Vezano

Komentari su zatvoreni.