[FOTO] Rukometna Paket24 Premijer liga – Na muci se poznaju junaci

Rukometaši križevačkog KTC-a ponovno su večeras razgalili svoje vjerne navijače u križevačkom sportskom domu i izborili su drugu prvenstvenu pobjedu. “Pala” je kutinska Moslavina 27:26 (13:12) nakon velike borbe na parketu. Križevčani su u ovoj utakmici bili lišeni, gotovo, cijele vanjske linije, bez Ezgete koji vuče ozljedu od utakmice s Trogirom te Perajice i Mršića koji su se ozlijedili u prethodnom kolu u Sesvetama, a sedam minuta prije kraja današnjeg ogleda ozlijedio se i Tandara.

No, unatoč tomu imali su i večeras ono što moraju imati rukometaši, glavu, srce i “ono treće”. Vodili su naši rukometaši i četiri razlike, ali su i Kutinjani određeno vrijeme bili u dobitnoj poziciji i u 57. minuti imali “dva boda u džepu”, 23:24. Ostarčević je zabio za izjednačenje, Šutalo brani, Dujmović donosi vodstvo 25:24, Turčić je izjednačio na 25:25, Maričić iz nemoguće pozicije doveo KTC-e u vodstvo 26:25. Vozab izjednačuje na 26:26, a pobjedu i slavlje Križevčanima donosi Robert “Air” Marković. Pobjeda velika poput najvišeg “nebodera”.

Dečkima svaka čast. Bez tri igrača, a još nam se Luka Tandara ozlijedio u zadnjih sedam minuta, tako da i njega nismo imali. Stvarno, izmislili smo, ne „toplu vodu“, nego, valjda, nešto što nije još izmišljeno. Ova dva boda su, po meni, ne kuća nego „neboder“. Glava, srce i „ono treće“, nisi rukometaš, ako nemaš te tri stvari. Dečki koji su igrali dali su, stvarno, ne maksimum, nego maksimum maksimuma“, nije skrivao zadovoljstvo trener KTC-a Dalibor Sokač.

Najefikasniji igrač KTC-a večeras je bio Jakov Dujmović s osam pogodaka (šut 8/14). “Bilo je dosta grešaka, a ekipa je, ipak, unatoč svemu dobila utakmicu. Bili smo bez dosta igrača, ali smo uspjeli srčanošću na kraju dobiti i osvojiti dva vrijedna boda. Bitno je doma pobjeđivati“, rekao je Dujmović. KTC u sljedećem kolu gostuje u Poreču.

KTC: Šutalo (12 + 1 sedmerac), Marković 3, Vinković 3, Ostarčević 3, Harča, Dujmović 8 (1), Perajica, Jurakić 5 (1), Prezelj (0), Maričić 3, Martinović, Ezgeta, Tandara 2, Masnec, Celovec, Mršić. TRENER: Dalibor Sokač. MOSLAVINA: Gorčan (3 + 1), Vidoš, Malec 2, Vozab 9 (2), Kajzogaj, Horvat 4 (1), Lukes, Sorić (2), Daničić, Aramić, Turčić 5, Mihaljević 4, Negran 2, Šušnja. TRENER: Hrvoje Cikoja. SEDMERCI: KTC 2 (4), Moslavina 3 (4). ISKLJUČENJA: KTC 6 minuta (Marković, Ostarčević, Maričić), Moslavina 8 minuta (Malec, Horvat, Mihaljević, Negran). IGRAČ UTAKMICE: Marin Šutalo.