‘Večer hrvatskih skladatelja’ u Koncertnoj dvorani Glazbene škole

Glazbena škola Alberta Štrige Križevci poziva večeras na koncert u čast Albertu Ognjanu Štrigi, opernom pjevaču koji je zajedno sa Sidonijom Erdödy Rubido nastupio u prvoj hrvatskoj operi Ljubav i zloba. Njegova zasluga je i u tome što je Lisinskog potakao na skladanje prve hrvatske opere, dok je on za nju nabavio libreto od Dimitrija Demetra. Koncert pod nazivom “Večer hrvatskih skladatelja” održat će se u Koncertnoj dvorani Glazbene škole s početkom u 19:30 sati, a ulazak je slobodan.

PROGRAM
1. J. Kaplan: MJESEC
LJUBIČICA
Mali zbor
Uz klavir: Jelena Stanković
Dirigentica: Silvana Pleše

2. Karlo Ferenčak: JESENSKE KAPI KIŠE
Karlo Ferenčak, udaraljke, 3.o.
Uz klavir: Ivana Tadin
Nastavnica: Maja Lončar

3. M. Lončar: EVERYDAY BLUES
Dominik Arki, gitara, 3.o.
Nastavnik: Petar Kvesić

4. A. Kabiljo: ŠANGAJ
Klara Knežević, flauta, 4.r.
Uz klavir: Franka Umiljanović Zorić
Nastavnica: Ivana Mišić

5. D. Bobić: SCHERZINO
Matej Pavić, truba, 5.o.
Uz klavir: Franka Umiljanović Zorić
Nastavnik: Zvonimir Lazar

6. R. Taclik: KAJ
Helena Kralj, pjevanje, 1.pr.
Uz klavir: Dunja Bičanić Todorović
Nastavnica: Ana Fortuna

7. M. Lončar: ON THE EDGE/Suite for Snare drum, 1.st.
Lucija Šimanović, udaraljke, 1.pr.
Nastavnica: Maja Lončar

8. D. Bobić: MELODIJA NOSTALGIČNOG ČARDAŠA
Nikolina Škrlec, harmonika, 5.o.
Nastavnica: Ksenija Tirić

9. R. Matz: MELODIJA I CAPRICCIO
Sofija Krnjak, violončelo, 6.o.
Uz klavir:Maria Mikulić Štimac
Nastavnik: Svebor Szekely

10. J. Tkalčić: ARABESQUE
Andrej Pavić, violina, 5.o.
Uz klavir:Maria Mikulić Štimac
Nastavnica: Dijana Komazin

11. M. Šlik: PRIMORSKI PLES
Adela Balić, brač, 1.sr.
Uz klavir:Maria Mikulić Štimac
Nastavnica: Gordana Božić

12. D. Pejačević: PJESMA BEZ RIJEČI op.10
Tea Gumbarević, harmonika, 1.sr
Nastavnik: Nikola Jankov

13. A. Marković: LENTO
Jasmina Funtak, flauta, 2.sr
Uz klavir: Franka Umiljanović Zorić
Nastavnica: Latica Cameron

14. Nepoznati autor s Krka: SONATA
Martin Pleše, klavir, 3.sr.obl.
Nastavnica: Slađana Buklijaš

15. M. Bertić: RONDO
Klaudije Mažar, bisernica, 1.sr.
Uz klavir:Maria Mikulić Štimac
Nastavnik: Nikola Matulin

16. J. Hatze: SUZI
Lana Čakija, pjevanje, 2.pr.
Uz klavir: Davor Brđanović
Nastavnica: Emina Marušić

17. B. Papandopulo: STUDIJA br.1
Dominik Kiseljak, klavir, 4.sr
Nastavnica: Slađana Buklijaš

18. B. Potočnik: VEHNI, VEHNI FIJOLICA
ČETIR’ MOMKA OD ILOKA
Kvartet tambura: Renato Škarec, Ivan Jambrec
Josip Berend, Tomislav Fajfar
Nastavnik: Igor Kudeljnjak

Možda vam se svidi

Komentari su zatvoreni.